Atrakcje Polska - strona 10

Polska, Polska Centralna, Poznań
4.5

Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny znana również pod nazwą Fary Poznańskiej. Budowę rozpoczęto w drugiej połowie XVII wieku. Podczas II wojny światowej kościół został ograbiony, a następnie przekształcony w magazyn. Wewnątrz znajdują się organy Friedricha Ladegasta.
Polska, Polska Północna, Gdynia
3.5

Polska, Polska Centralna, Warszawa
4.0

Fragmenty murów getta w Warszawie to zachowane części murów getta warszawskiego. Po II wojnie światowej większość ścian stanowiących granicę pomiędzy żydowską a aryjską częścią miasta została zniszczona. Najbardziej znane fragmenty murów znajdują się przy ulicy Siennej 55, Złotej 62 oraz Waliców 11.
Polska, Zachodnia Polska, Kołobrzeg
4.5

Latarnia Morska w Kołobrzegu po raz pierwszy została uruchomiona w 1666 roku. Budowla została wysadzona przez Niemców w 1945 roku. Po zakończeniu II wojny światowej rozpoczęto prace nad nową latarnią morską, która stanęła w nieco innym miejscu. Współczesna budowla jest również pomnikiem ku czci bohaterów poległych w walkach z hitlerowcami.
Polska, Zachodnia Polska, Szczecin
4.5

Wały Chrobrego w Szczecinie to taras widokowy, którego długość wynosi ok. 500 metrów. Znajdują się na skarpie wzdłuż Odry. Zlokalizowane są przy nich liczne zabytkowe budynki oraz pomniki. Wały Chrobrego nie odniosły dużych zniszczeń podczas działań wojennych.
Polska, Polska Północna, Gdynia
4.5

Polska, Polska Centralna, Warszawa
4.0

Warszawska Syrena jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Warszawy. To pomnik przedstawiający pół-kobietę, pół-rybę. Od 1855 roku znajduje się na Rynku Starego Miasta. Pomnik został uszkodzony podczas walk na Czerniakowie. Po II wojnie światowej odrestaurowano go i pokryto warstwą fosforobrązu.
Polska, Polska Południowa, Szklarska Poręba
4.5

Polska, Polska Centralna, Toruń
4.5

Pomnik Mikołaja Kopernika w Toruniu został odsłonięty w 1853 roku. Znajduje się na Rynku Staromiejskim. Pomnik przedstawia polskiego astronoma ubranego w togę profesorską. Jedną rękę ma skierowaną ku niebu, w drugiej trzyma sferę armilarną. Pod cokołem, na którym umieszczona jest postać, znajdują się kamienne ławki.
MAPA


Akceptuje politykę prywatności i ciasteczka na stronie które zostały opisane w pod adresem https://triptime.pl/polityka-prywatnosci