Atrakcje Gdańsk

Polska, Polska Północna, Gdańsk
4.5

Część gdańskiej dzielnicy Śródmieście. Jest to najstarszy obszar miasta. Stare Miasto uzyskało lokację miejską w 1236 roku, ponowne nadanie praw miejskich przed 1263 rokiem, zdegradowane w 1308 roku
Polska, Polska Północna, Gdańsk
4.5

Nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o zwycięstwie Solidarności i upadku komunizmu w Europie.
Polska, Polska Północna, Gdańsk
4.5

Ulica Długa niegdyś pełniła funkcję traktu kupieckiego. Jej przedłużeniem był owalny plac. Ulica ta od zawsze zamieszkiwana była przez najzamożniejszych Gdańszczan. Podczas II wojny światowej została całkowicie zniszczona. Po odbudowaniu stała się wizytówką miasta i atrakcją turystyczną. Znajdują się przy niej liczne, malownicze kamieniczki.
Polska, Polska Północna, Gdańsk
4.5

Ulica Mariacka w Gdańsku przebiega przez historyczną Dzielnicę Mariacką. Swój bieg rozpoczyna przy Bazylice Mariackiej, a kończy przy Bramie Mariackiej. W średniowieczu znajdowały się przy niej liczne warsztaty szewskie. Budynki zlokalizowane przy tej ulicy mają charakterystyczne przedproża.
Polska, Polska Północna, Gdańsk
4.5

Konkatedralna Bazylika Wniebowzięcia NMP znana jest pod nazwą Bazyliki Mariackiej, a także Korony Gdańska. Budowla zachowała swą historyczną formę architektoniczną, czego potwierdzeniem jest m.in. ikonografia z XVI wieku oraz wystrój wnętrza z dziełami średniowiecznymi. Podczas II wojny światowej część bazyliki uległa zniszczeniu. W 1946 roku podjęto prace budowlane i przywrócono budowlę do pierwotnego stanu.
Polska, Polska Północna, Gdańsk
4.5

Polska, Polska Północna, Gdańsk
4.0

Plac Westerplatte w Gdańsku stanowi symbol wybuchu II wojny światowej. Punktem centralnym jest Pomnik Obrońców Wybrzeża w kształcie ogromnego, wyszczerbionego bagnetu wbitego w ziemię. Na jego terenie planowana jest budowa Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.
Polska, Polska Północna, Gdańsk
4.5

Żuraw Gdański jest zabytkowym dźwigiem portowym. Pełnił również funkcję bramy morskiej nad Motławą. Żuraw utrzymany w stylu gotyku flamandzkiego został wybudowany w 1442 – 1444 roku. W 1945 roku konstrukcja została podpalona. Odbudowano ją po II wojnie światowej. Współcześnie stanowi jeden z symboli Gdańska.
Polska, Polska Północna, Gdańsk
4.5

Bazylika archikatedralna w Gdańsku-Oliwie słynie przede wszystkim z wielkich organów i organów chórowych. Organy wielkie były kilkukrotnie niszczone i odbudowywane. Aktualnie mają 96 głosów, 5 manuałów, pedał oraz trakturę elektro-pneumatyczną. Organy chórowe pierwotnie były instrumentem 14-głosowym. W 2003 roku zabytkowe organy zastąpiono 17-głosowym współczesnym urządzeniem firmy Emanuela Kempera.
Polska, Polska Północna, Gdańsk
4.0

Fontanna Neptuna w Gdańsku znajduje się na Długim Targu przy Dworze Artusa. Autorem projektu jest Abraham van den Blocke. Oficjalnie uruchomiona została w październiku 1633 roku. Fontanna została uszkodzona w czasie II wojny światowej, a następnie zdemontowana w celu uchronienia przed dalszymi zniszczeniami. Po 1945 roku została przywrócona na miejsce i odrestaurowana.

Akceptuje politykę prywatności i ciasteczka na stronie które zostały opisane w pod adresem https://triptime.pl/polityka-prywatnosci