Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
Informacje turystyczne

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych- Podstawowe informacje

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych to zamorskie terytorium zależne od USA. Zlokalizowane są w Ameryce Środkowej, w południowo-zachodniej części archipelagu Wysp Dziewiczych. Znajdują się na wschód od Puerto Rico. W skład archipelagu wchodzą trzy większe wyspy oraz kilkadziesiąt niewielkich wysepek. Największe wyspy to: Saint Croix, Saint Thomas oraz Saint John.

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych mogą pochwalić się dobrze rozwiniętą linią brzegową. W pobliżu wybrzeży występują liczne skały, które wystają z wody. Można spotkać się tu zarówno z wybrzeżami niskimi, jak i wysokimi. Cechą charakterystyczną są szerokie, piaszczyste plaże. Większość wysp składa się ze skał pochodzenia wulkanicznego. Nie odnotowano jednak aktywności wulkanicznej na tym terenie. Przeciętna wysokość wzniesień Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych to 300 m n.p.m. Ich terytorium porastają wiecznie zielone lasy podzwrotnikowe.

Obszar ten jest jednym z najlepiej rozwiniętych terytorium znajdujących się w Ameryce Środkowej. Podstawową gałęzią gospodarki są usługi, które dostarczają ok. 90% wartości PKB. Na wyspie Saint Croix znajduje się rafineria ropy naftowej. Ponadto ważnymi gałęziami przemysłu są: produkcja rumu, zakłady farmaceutyczne, przemysł odzieżowy i elektroniczny. Na wyspie Saint Croix oraz Saint Thomas znajdują się międzynarodowe lotniska.

Rolnictwo tego regionu jest słabo rozwinięte. Większość produktów żywnościowych jest importowana.

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych corocznie odwiedza ok. 2 miliony turystów.

Atrakcje

Konsulat

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych podległe są jednostce w Stanach Zjednoczonych.

Ambasada RP w Waszyngtonie
Waszyngton, 2640 16th Street, N.W., 20009
Tel. dyżurny: +1 202 368 4102
Tel.: +1 202 499 1700
Email: waszyngton.amb.sekretariat@msz.gov.pl
Strona www: https://waszyngton.msz.gov.pl/pl/

Na granicy

W przypadku Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych obowiązują takie same przepisy celne jak w USA. Konieczne jest posiadanie wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport. Musi być on ważny co najmniej 6 miesięcy dłużej niż planowana data powrotu.

Bez cła na Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych można wwieźć: 1 l alkoholu, 200 szt. papierosów lub 50 cygar. W przypadku upominków ich wartość nie może przekraczać 100 dolarów. Surowo zakazane jest przewożenie kubańskich cygar, narkotyków oraz produktów żywnościowych.

Kultura

Językiem urzędowym jest język angielski.

Na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych najwięcej osób wyznaje protestantyzm (ok. 48%), katolicyzm (ok. 29%), a 4% nie wykazuje przynależności do żadnej religii. W składzie etnicznym ok. 75% stanowi ludność czarna, ok. 16% - biała i rasy mieszane, ok. 1,5% to Azjaci.

Żywność

Wśród tradycyjnych potraw na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych wymienić można:

 • kulki z dorsza,
 • morskie ślimaki,
 • paszteciki smażone na głębokim tłuszczu z nadzieniem z ryby, krewetek lub warzyw,
 • pikantne kiełbaski,
 • kurczak w sosie kokosowym,
 • kurczak w sosie cytrynowym,
 • marynowane mięso,
 • ryż z fasolą,
 • chlebek faszerowany mieszanką kraba oraz warzyw,
 • awokado nadziewane farszem z kraba,
 • wśród alkoholi popularne są likiery oraz koktajle (drinki).

Bezpieczeństwo

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych są uważane za miejsce bezpieczne dla turystów. Występuje niewielkie zagrożenie przestępczością pospolitą. Należy zwrócić szczególną uwagę na swój bagaż, dokumenty oraz portfel.

Na terytorium tego państwa obowiązuje – w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych – ruch lewostronny.

Co zabrac ze sobą

Wybierając się na Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, warto zabrać ze sobą: przewiewne, bawełniane ubrania, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy chroniące przed udarem słonecznym, apteczkę z podstawowymi lekami oraz środek przeciwko owadom. Konieczne jest także wyposażenie się w adapter do gniazdek elektrycznych.

Walutą jest dolar amerykański (USD). Nominały banknotów to: 1, 2, 5, 10, 20, 50 oraz 100 dolarów. Monet natomiast: 1, 5, 25 i 50 centów oraz 1 dolar.

Kiedy jechac

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych można odwiedzać przez cały rok. Pomiędzy czerwcem a październikiem występuje większe prawdopodobieństwo pojawiania się huraganów.

Inne

Zdrowie. Niewymagane są żadne świadectwa szczepień. Na każdej wyspie znajduje się szpital. Zaleca się wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Napiwki. W zwyczaju jest wręczanie napiwków w wysokości 10 – 15%.


Akceptuje politykę prywatności i ciasteczka na stronie które zostały opisane w pod adresem https://triptime.pl/polityka-prywatnosci