Warszawa - Plan zwiedzania

20.12.2019 - 22.12.2019
OPIS:

To wygenerowana podróż testowa. Jeśli chcesz stworzyć podobny plan podróży skorzystaj z plusika na górze strony lub utwórz swoją podróż na bazie tego planu. To 100% za darmo! Po zalogowaniu będziesz miał możliwość dodawać nowe elementy do podróży, zmieniać ich kolejność, zapraszać znajomych do edycji itd

INFORMACJE:
Typ podróży Podróż prywatna
liczba uczestnikow 1
liczba obserwujących 0
Dzień
1
2
3
Dzień pierwszy
1
Warszawa
Zabytki i ciekawe miejsca
Krakowskie Przedmieście to ulica w Warszawie należąca do Traktu Królewskiego. Jej bieg rozpoczyna się przy pomniku Mikołaja Kopernika. Podczas II wojny światowej została częściowo zniszczona. Po wojnie część zabytków odbudowano, niektórym przywrócono historyczną formę architektoniczną. W latach 2006 – 2008 trwały prace mające na celu przekształcenie ulicy w reprezentacyjny deptak.

2
Warszawa
Zabytki i ciekawe miejsca
Plac w Śródmieściu Warszawy położony pomiędzy wylotami ulic: Krakowskiego Przedmieścia, Senatorskiej, Podwala i Świętojańskiej. Został wytyczony w latach 1818–1821 według projektu Jakuba Kubickiego. Zabudowa placu została zniszczona w 1939 i 1944.

3
Warszawa
Zabytki i ciekawe miejsca
Barokowo-klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym 4. Pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne. Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu

Dzień drugi
4
Warszawa
Zabytki i ciekawe miejsca
Prostokątny plac o wymiarach 90 na 73 metrów na warszawskim Starym Mieście. Z rynku wychodzi osiem ulic: Celna, Jezuicka, Kamienne Schodki, Krzywe Koło, Nowomiejska, Wąski Dunaj, Zapiecek i Świętojańska.

5
Warszawa
Zabytki i ciekawe miejsca
Pomnik Powstania Warszawskiego powstał ku czci powstańców. Swą formą nawiązuje do operacji prowadzonych podczas powstania. Część przedstawionych osób wchodzi do kanału, co koresponduje do ewakuacji Starówki. Pozostali wybiegają spod konstrukcji przypominającej walącą się ścianę. Pomnik znajduje się przy gmachu Sądu Najwyższego Rzeczypospolitej Polskiej.

6
Warszawa
Zabytki i ciekawe miejsca
Najwyższy budynek w Polsce, znajdujący się w śródmieściu Warszawy na placu Defilad 1. Właścicielem gmachu jest miasto stołeczne Warszawa. Pałac jest siedzibą Rady m.st. Warszawy, która obraduje w Sali Warszawskiej.

7
Warszawa
Zabytki i ciekawe miejsca
Warszawska ulica stanowi fragment dawnego traktu ze Starej Warszawy do Ujazdowa. Nazwa „Nowy Świat” nawiązywała do nowego osadnictwa (głównie jurydyk) rozwijającego się za wałami miejskimi w XVII wieku.

8
Warszawa
Centrum nauki znajdujące się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 w Warszawie, którego celem jest rozwijanie nauki, współpraca z naukowcami i nauczycielami, a według misji instytucji także: inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Dzień trzeci
9
Warszawa
Muzeum historyczne Powstania Warszawskiego to hołd mieszkańców Warszawy, dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku.

Komentarze
ddaapp, 1 rok temu
2

test

Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz się zalogować

Akceptuje politykę prywatności i ciasteczka na stronie które zostały opisane w pod adresem https://triptime.pl/polityka-prywatnosci