Zabytki i ciekawe miejsca Polska - strona 51

Polska, Polska Centralna, Bydgoszcz
4.5

Plac Wolności w Bydgoszczy to reprezentacyjne miejsce Śródmieścia. Znajdują się tu pomniki, zabytkowy kościół, neostylowe kamienice oraz zieleń. Niegdyś była to część ogrodu klasztornego sióstr Klarysek.
Polska, Polska Południowa, Podzamcze
3.5

Gród na Górze Birów to rekonstrukcja dawnego grodu na wzgórzu Birów (Wyżyna Częstochowska). Pierwszymi mieszkańcami góry byli ludzie z okresu neolitu lub epoki brązu. Ostatnimi osadnikami byli natomiast Słowianie. Podczas prac archeologicznych odnaleziono pozostałości po grodzie słowiańskim.
Polska, Polska Południowa, Ząbkowice Śląskie
4.0

Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich wzniesiona została w średniowieczu. Najprawdopodobniej obiekt ten pierwotnie miał charakter obronny. Świadczy o tym m.in. grubość murów – 4 metry. Wysokość wieży to 34 metry.
Polska, Polska Centralna, Warszawa
4.0

Pałac Krasińskich w Warszawie to barokowy pałac, który został wzniesiony w latach 1677 – 1695. To jedno z najokazalszych założeń entre cour et jardin w Warszawie. Obecnie w budynku znajduje się siedziba Biblioteki Narodowej z rękopisami oraz starymi drukami.
Polska, Polska Centralna, Warszawa
4.0

Ulica Chłodna w Warszawie niegdyś była drogą narolną z placu Mirowskiego do wsi Wola. Najintensywniejszy rozwój ulicy miał miejsce po 1815 roku. Przy ulicy znajdują się zabytkowe budynki, w tym m.in. Kamienica Pod Zegarem czy też Koszary Mirowskie.
Polska, Polska Centralna, Bydgoszcz
4.0

Mistrz Twardowski w Bydgoszczy to ruchoma rzeźba, która znajduje się w oknie jednej z kamienic przy Starym Rynku. Pojawia się ona dwa razy dziennie, a towarzyszy temu spektakl świetlno-muzyczny. Rzeźba przedstawia postać polskiego szlachcica, który według legendy zaprzedał diabłu duszę.
Polska, Polska Południowa, Kudowa Zdrój
4.5

Ruchoma Szopka w Czermnej w Kudowie-Zdroju to dzieło stworzone przez samouka Frantiska Stepanka. Składa się z kilkuset drewnianych figurek. Przedstawiają one sceny z życia pasterzy i mieszczan, a także narodzin Chrystusa.
Polska, Polska Południowa, Kraków
4.5

Tyniec w Krakowie to dawna wieś, która została włączona w granice miasta (1973 rok). Znajduje się tu m.in. klasztor benedyktynów. W miejscu tym znaleziono również ślady pracowni ceramicznej, która specjalizowała się w wytwarzaniu ceramiki siwej oraz mennicy wytwarzającej srebrne monety.
Polska, Polska Południowa, Kraków
4.5

Ulica Szeroka w Krakowie w średniowiecza była centrum wsi Bawół. Do miasta Kazimierz została włączona w 1340 roku. Niegdyś ulicę zamieszkiwała ludność żydowska. Podczas II wojny światowej została przesiedlona, a znajdujące się tu synagogi zniszczone. Odbudowano je w latach powojennych.
Polska, Polska Północna, Kętrzyn
3.5

Zamek krzyżacki w Kętrzynie to obiekt wzniesiony w II połowie XIV wieku. Obiekt utrzymany został w stylu gotyckim. Wcześniej na tych terenach istniała osada Rast. Podczas II wojny światowej zamek został spalony. W latach powojennych go odbudowano.
MAPA

Zabytki i ciekawe miejsca


Akceptuje politykę prywatności i ciasteczka na stronie które zostały opisane w pod adresem https://triptime.pl/polityka-prywatnosci