Wrocław, Kraków w jednej podróży

22.11.2019 - 25.11.2019
OPIS:

To wygenerowana podróż testowa. Jeśli chcesz stworzyć podobny plan podróży skorzystaj z plusika na górze strony lub utwórz swoją podróż na bazie tego planu. To 100% za darmo! Po zalogowaniu będziesz miał możliwość dodawać nowe elementy do podróży, zmieniać ich kolejność, zapraszać znajomych do edycji itd.

dgfh

INFORMACJE:
Typ podróży Podróż prywatna
liczba uczestnikow 1
liczba obserwujących 0
Dzień
1
2
3
4
Dzień pierwszy
1
Kraków
Zabytki i ciekawe miejsca
Zamek obronno-rezydencyjny w Krakowie, na Wawelu, o powierzchni 7040 m² z 71 salami wystawowymi. Jedno z miejsc o największym znaczeniu historycznym i kulturalnym w Polsce

2
Kraków
Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa znajdujący się pod wschodnią częścią płyty Rynku Głównego. Zajmuje powierzchnię ponad 6 tys. m², z czego rezerwat archeologiczny - blisko 4 tys. m².

3
Kraków
Zabytki i ciekawe miejsca
Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława – kościół archikatedralny, położony na Wawelu stanowiący własność archidiecezji krakowskiej. Miejsce koronacji królów Polski i ich pochówku

4
Kraków
Zabytki i ciekawe miejsca
Kościół archiprezbiterialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zwany także bazyliką Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, bazyliką Mariacką lub kościołem Mariackim – jeden z największych i najważniejszych, po archikatedrze wawelskiej, kościołów Krakowa.

5
Kraków
Zabytki i ciekawe miejsca
Główny rynek Starego Miasta w Krakowie, regularny, kwadratowy, u zbiegu 11 ulic,

Dzień drugi
6
Kraków
Fabryka założona w 1937 jako miejsce produkcji wyrobów emaliowanych i blaszanych.

7
Kraków
Zabytki i ciekawe miejsca
Krakowski Kazimierz, dziś kojarzony głównie jako dawna dzielnica żydowska, założony został jako samodzielne miasto przez króla Kazimierza Wielkiego. Obecnie jedna z najpopularniejszych dzielnic miasta.

Dzień trzeci
8
Wrocław
Zabytki i ciekawe miejsca
Wrocławski Ratusz jest jednym z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w Polsce. Budowany w kilku etapach przez ok. 250 lat (od XIII do XVI wieku). Pod koniec II wojny światowej budynek doznał niewielkich zniszczeń. Po 1949 roku został odremontowany. Aktualnie znajduje się w nim Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.

9
Wrocław
Zabytki i ciekawe miejsca
Rynek na Starym Mieście we Wrocławiu w średniowieczu pełnił funkcję placu targowego. Budynki, które go otaczają, pochodzą z różnych epok historycznych, co nadaje miejscu niepowtarzalny klimat. Na jego terenie obok licznych kamienic znajduje się Stary Ratusz i Nowy Ratusz, a także pomnik Aleksandra Fredry przywieziony ze Lwowa.

Dzień czwarty
10
Wrocław
Zabytki i ciekawe miejsca
Mulimedialna Fontanna w Pergoli to największa fontanna w Polsce. Wyposażona została w różnego rodzaju dysze wodne oraz punkty świetlne. Pokazy multimedialne odbywają się w rytm muzyki. Najbardziej efektowne są nocne przedstawienia.

Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz się zalogować

Akceptuje politykę prywatności i ciasteczka na stronie które zostały opisane w pod adresem https://triptime.pl/polityka-prywatnosci